تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بین داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد چقدر است؟
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بین داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد چقدر است؟

به گزارش اخبارنو، فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بین داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد را اعلام کرد.

به گزارش اخبارنو، فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بین داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد را اعلام کرد.

فاطمه زرین آمیزی اعلام کرد: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ که درگیر کروناویروس هستند تا ساعت ۲۴ امروز جمعه  ۱۰ مرداد می توانستند فرم خوداظهاری ابتلا به این ویروس را که در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت، تکمیل کنند.

وی در رابطه با تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بین داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد، گفت: طبق آخرین آمار بدست آمده تعداد ۸۵ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد به ویروس کرونا مبتلا هستند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اینگونه ادامه داد: براساس توصیه های سازمان سنجش آموزش کشور، لازم است داوطلبان زمان مناسب برای طی کردن حدفاصل منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند تا به موقع در محل آزمون حضور یابند. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود. همچنین داوطلبان لازم است برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنند و از تردد بی مورد در محل آزمون جدا خودداری کنند.

وی افزود: هنگام ورود و خروج به حوزه نیز با دیگر داوطلبان فاصله مناسب(حداقل یک متر) را حفظ نمایند و همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی(بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن(از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

به گفته زرین آمیزی، حوزه های آزمون فوق از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و … معذور است، بنابراین اکیدا توصیه می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

فرم خوداظهاری برای داوطلبان کرونایی آزمون کارشناسی ارشد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: همچنین به منظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ که مبتلا به بیماری کووید-۱۹ شده‌اند(اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شده است.

زرین در ادامه گفت: همه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد لازم است از روز سه‌شنبه ۱۴ مرداد ماه سال جاری به سامانه خودارزیابی ابتلا به کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری داوطلبان اقدام نموده و پرینت گواهی سلامت صادره شده را در روز برگزاری آزمون به حوزه امتحانی ارائه کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا