پیش‌بینی مورخ آمریکایی از نتیجه انتخابات آمریکا | ترامپ بازنده می‌شود؟
پیش‌بینی مورخ آمریکایی از نتیجه انتخابات آمریکا | ترامپ بازنده می‌شود؟

به گزارش اخبارنو به نقل از یک مورخ آمریکایی که از سال ۱۹۸۴ به این سو نتایج انتخابات ایالات متحده را به درستی حدس زده این بار نیز مدعی است که «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی این کشور را شکست می‌دهد. به نوشته وبگاه شبکه خبری «ان بی سی»، «آلن […]

به گزارش اخبارنو به نقل از یک مورخ آمریکایی که از سال ۱۹۸۴ به این سو نتایج انتخابات ایالات متحده را به درستی حدس زده این بار نیز مدعی است که «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی این کشور را شکست می‌دهد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «ان بی سی»، «آلن لیچمن» مورخ و استاد دانشگاه در فیلمی که روز چهارشنبه پخش شد پیش بینی کرده که بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ را شکست می‌دهد.

این مورخ آمریکایی در این زمینه گفته که رای دهندگان در ایالات متحده فریب کارزارهای تبلیغاتی را نخواهند خورد و رای دهندگان با توجه به چگونگی اداره کشور از سوی کاخ سفید رای می‌دهند.

لیچمن در این باره گفت، نظرسنجیها همانند تصاویری هستند که هیچکدام تاثیری در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ندارند. وی همچنین گفت که همه‌گیری کرونا اقتصاد آمریکا را در برهه کنونی به رکود کشانده است.

الگوی پیش بینی لیچمن مبتنی بر ۱۳ مقوله مختلف تحت عنوان «کلیدهای ورود به کاخ سفید» است و بیشتر سوابق حزب حاکم فعلی در کاخ سفید تا سوابق نامزدها را در نظر می‌گیرد. این مورخ آمریکایی پیش بینی کرده که ترامپ کاخ سفید را از دست می‌دهد.

در حالی که کمتر از ۱۰۰ روز به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، نظرسنجی‌های متعدد نشان می‌دهند که بایدن به طور عمومی پیشتاز است. با این حال در سال ۲۰۱۶ نیز نظرسنجی‌ها عموما از پیروزی هیلاری کلینتون حکایت داشتند که نتیجه حاصله خلاف آن بود

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس