۳ پیشنهاد برای تهران قرمز؛ از جریمه ماسک نزدن تا دورکاری ۵۰ درصدی
۳ پیشنهاد برای تهران قرمز؛ از جریمه ماسک نزدن تا دورکاری ۵۰ درصدی

به گزارش اخبارنو به نقل از ، زهرا نژادبهرام با بیان این که در پی شیوع کرونا ویروس در پایتخت و با اتکا به تجارب کشورهای دیگر صبح امروز به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر نامه‌ای را با ۳ پیشنهاد مشخص به زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران ارسال کردم، گفت: […]

به گزارش اخبارنو به نقل از ، زهرا نژادبهرام با بیان این که در پی شیوع کرونا ویروس در پایتخت و با اتکا به تجارب کشورهای دیگر صبح امروز به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر نامه‌ای را با ۳ پیشنهاد مشخص به زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران ارسال کردم، گفت: در این نامه اعلام کردم که همه ما در دنیا با یک پدیده مواجه هستیم و لازم است که از تجربیات موفق سایر شهرها و کشورها در مهار و کاهش شیوع کرونا استفاده کنیم.

وی با بیان این که به عنوان نماینده مردم تهران پیشنهاد دادم که لازم است از آن جایی که تهران در وضعیت قرمز قرار دارد نسبت به جریمه افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند بر اساس کد ملی اقدام شود، گفت: نه شهرداری و نه شورای شهر ضابط قضایی نیست و من تنها پیشنهاددهنده بودم.

نژادبهرام با بیان این که در نامه صبح امروز پیشنهاد دادم که دورکاری کارمندان دولت به بیش از ۵۰ درصد برسد، گفت: همچنین پیشنهاد دادم با واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند به صورت سختگیرانه‌تر برخورد شود و به مدت مشخصی از فعالیت آنها جلوگیری شود تا وضعیت بحرانی از تهران عبور کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رویکرد شورای شهر نیز این سه پیشنهاد است، گفت: ما در این خصوص در شورای شهر تصمیمی نگرفتیم و بنده به عنوان زهرا نژادبهرام نماینده مردم تهران در شورای شهر شخصا این پیشنهادات را به ستاد مقابله با کرونای استان تهران ارائه کردم.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران افزود: شهرداری و شورای شهر ضابط قضایی نیستند که این برخوردها را انجام دهند. لازم است این پیشنهادات در ستاد ملی کرونا بررسی و تصویب شود و در صورت تصویب نحوه اجرای آن نیز مشخص خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا