نمکی: کرونا دقیقه ۹۰ به ما گل زد | مردم در تعطیلات مسافرت نروند
نمکی: کرونا دقیقه ۹۰ به ما گل زد | مردم در تعطیلات مسافرت نروند

به گزارش اخبارنو ، سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: توانستیم با همدلی و وفاق بیماری کرونا را مدیریت کنیم و در دنیا در جایگاه خوبی قرار گیریم و در کنار آن از توسعه زیرساخت‌ها نیز غافل نشدیم و تا پایان سال نیز ۱۴۰۰ پروژه دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد. وی توضیح داد: همکاران بنده روزها […]

به گزارش اخبارنو ، سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: توانستیم با همدلی و وفاق بیماری کرونا را مدیریت کنیم و در دنیا در جایگاه خوبی قرار گیریم و در کنار آن از توسعه زیرساخت‌ها نیز غافل نشدیم و تا پایان سال نیز ۱۴۰۰ پروژه دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی توضیح داد: همکاران بنده روزها و شب‌های سختی را گذرانده‌اند و خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی توانستیم مرگ‌ومیر را در استان‌ها به حداقل برسانیم و از مردم عزیز تقاضا دارم در این مسیر کمک کنند.

نمکی با اشاره به تلاش فراوان همکاران کادر درمانی در مهار کرونا و درمان بیماران گفت: تعداد قابل توجهی از همکارانم بیمار و بستری شده‌اند و تعداد قابل توجهی نیز از دور خدمت خارج شدند.

نمکی افزود: از مردم می‌خواهم به ما فرصت دهند تا اگر خدای ناکرده در پاییز با هم‌زمانی کرونا و آنفلوآنزا روبه‌رو شدیم، نفسی برای همکاران بنده برای ارائه خدمات وجود داشته باشد.

وی متذکر شد: بنده خواهش می‌کنم تا مردم عزیز کشورمان عادی‌انگاری نکنند. با تمام شدن دوره کنکور بار سفر نبندند؛ چراکه بیشترین عارضه را در مازنداران به خاطر مسافرت‌ها به این استان داریم. برخی می‌گویند سفر در اشاعه ویروس نقشی ندارد که باید گفت اگر نقشی ندارد، چگونه ویروس در دورترین نقاط کشور رفته است.

وزیر بهداشت افزود: در اردیبهشت‌ماه پیک اول کرونا را مهار کردیم و بارها گفتم مراقب باشید ویروس کرونا ویروس پیچیده، غیرقابل پیش‌بینی و خطرناکی است اما ساده‌انگاری و بی‌توجهی باعث شیوع دوباره آن شد. این ویروس پیچیده، خطرناک و غیرقابل پیش‌بینی است. کرونا می‌تواند در دقیقه ۹۰ از گوشه‌های زمین به ما گل بزند و زد. آنچه که به ما گل زد، حاصل بی توجهی و عادی انگاری بیماری بود.

وزیر بهداشت با تأکید بر پرهیز مردم به مسافرت رفتن در تعطیلات گفت: در ماه محرم ما می‌خواهیم شیعیان حضرت اباعبدالله (ع) هم عزت این ماه را با فریادشان از کوی و برزن برآورند، اما باید با تکیه به پروتکل‌های بهداشتی باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس