واکسن چینی کرونا ممکن است اواسط آبان برای استفاده عمومی آماده باشد
واکسن چینی کرونا ممکن است اواسط آبان برای استفاده عمومی آماده باشد

به گزارش اخبارنو ،چهار واکسن چینی کرونا در مرحله نهایی کارآزمایی بالینی هستند که دست کم سه‌تای آنها از هم اکنون بر اساس یک برنامه استفاده اضطراری که در ماه ژوئیه (اواسط تیر) آغاز شد، در اختیار کارکنان بخش‌های ضروری قرار گرفته‌اند. وو گفت خودش در ماه آوریل (اردیبهشت) یک واکسن تجربی کرونا را دریافت […]

به گزارش اخبارنو ،چهار واکسن چینی کرونا در مرحله نهایی کارآزمایی بالینی هستند که دست کم سه‌تای آنها از هم اکنون بر اساس یک برنامه استفاده اضطراری که در ماه ژوئیه (اواسط تیر) آغاز شد، در اختیار کارکنان بخش‌های ضروری قرار گرفته‌اند.

وو گفت خودش در ماه آوریل (اردیبهشت) یک واکسن تجربی کرونا را دریافت کرده و در ماه‌های اخیر دچار هیچ علامت غیرطبیعی نشده است.

گیوژن وو، کارشناس ارشد ایمنی‌زیستی در مرکز کنترل و ییشگیری بیماری‌های چین روز دوشنبه ۲۴ شهریور در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی این کشور گفت کارآزمایی‌های بالینی مرحله سوم این واکسن‌ها بدون مشکل دارد پیش می‌رود و ممکن است این واکسن‌ها در ماه نوامبر یا دسامبر (آبان یا آذر) در اختیار عموم قرار گیرند.

یک واحد گروه ملی داروسازی چین (سینوفارم) و شرکت چینی سینوواک در حال ساخت سه واکسن برای کرونا اساس برنامه استفاده اضطراری دولت این کشور هستند.

شرکت سینوفارم در ماه ژوئیه پس از پایان کارآزمایی‌های مرحله سوم واکسن تولیدی‌اش اعلام کرد ممکن است این واکسن تا پایان سال میلادی جاری برای استفاده عمومی آماده باشد.

سازندگان واکسن در سراسر جهان در تلاش هستند که واکسنی موثر بر ضد کروناویروس تولید کنند که تا به حال بیش از ۹۲۵۰۰۰ نفر را کشته است. شرکت‌های غربی پیشگام در ساختن واکسن کرونا قول داده‌اند که معیارهای علمی بررسی را رعایت کنند و تسلیم فشارهای سیاسی برای شتاب دادن به این فرآیند نشوند.

یک واکسن چهارم برای کووید-۱۹ هم بوسیله شرکت چینی کان‌سینو برای مصرف نظامیان این کشور در ماه ژوئن (خرداد) تایید شده بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری