کرونا در چه صورت جان جوانان را می‌گیرد؟ | تحقیقات قابل تامل دانشمندان روی جان‌باختگان جوان کووید-۱۹
کرونا در چه صورت جان جوانان را می‌گیرد؟ | تحقیقات قابل تامل دانشمندان روی جان‌باختگان جوان کووید-۱۹

به گزارش اخبارنو ، بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا، سه‌چهارم از جوانانی که در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا بوده‌اند. در گزارش این مرکز آمده است: ۲۵ درصد از جوانانی که بر اثر بیماری کوویدـ۱۹ و پیامدهای […]

به گزارش اخبارنو ، بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا، سه‌چهارم از جوانانی که در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا بوده‌اند.

در گزارش این مرکز آمده است: ۲۵ درصد از جوانانی که بر اثر بیماری کوویدـ۱۹ و پیامدهای ناشی از آن فوت کرده‌اند پیش از این از وضعیت جسمی سلامت برخوردار بوده و مابقی دچار بیماری‌های زمینه‌ای بوده‌اند. این مشکلات زمینه‌ای شامل آسم ۲۸ درصد، چاقی ۲۷ درصد، اختلالات عصبی ۲۲ درصد و بیماری‌های قلبی عروقی ۱۸ درصد است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا در گزارش خود تاکید کرده است: با بازگشایی مدارس در کشور مراقبت و کنترل دقیق موارد ابتلا، فوت و پیامدهای دیگر این بیماری در میان افراد کمتر از ۲۱ سال از اهمیت بالایی برخوردار است.

بررسی انجام‌گرفته روی ۱۲۱ جوان ۲۱ ساله و کمتر که در فاصله دوازدهم فوریه تا ۳۱ جولای در بیمارستان‌های آمریکا بر اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند، نشان داد: ۷۰ درصد از این افراد ۱۰ تا ۲۰ سال داشته‌اند. همچنین ۳۰ درصد از آنان کودکان یک تا ۹ سال و ۱۰ درصد دیگر نوزادان یک‌ساله و کمتر بوده‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا