آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور در شبانه روز گذشته
آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور در شبانه روز گذشته

به گزارش اخبارنو و به گفته دکتر سیما سادات لاری، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲۲ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

به گزارش اخبارنو، دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت در رابطه با آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور اعلام کرد: از دیروز تا امروز (سه شنبه، ۲۹ مهر) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۲۵۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۳۹ هزار و ۶۷۰ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲۲ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۳۱ هزار و ۳۴ نفر رسید.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون ۴۳۴ هزار و ۶۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۴ هزار و ۸۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

دکتر لاری خاطر نشان کرد: تا کنون ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۲۴۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

او در ادامه عنوان کرد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در پایان گفت: استان‌های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان