آمار و ارقام پلیس از شهروندانی که تذکر ماسک گرفته‌اند و جریمه شده‌اند
آمار و ارقام پلیس از شهروندانی که تذکر ماسک گرفته‌اند و جریمه شده‌اند

به گزارش اخبارنو ، سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت در دیدار با فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، گفت: سلامت و امنیت دو نعمت بزرگی است که از سوی خداوند به ما داده شده، اما تا آنها را از دست ندهیم، به خوبی قدر آنها […]

به گزارش اخبارنو ، سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت در دیدار با فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، گفت: سلامت و امنیت دو نعمت بزرگی است که از سوی خداوند به ما داده شده، اما تا آنها را از دست ندهیم، به خوبی قدر آنها را نخواهیم دانست.

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه در هفته نخست اجباری شدن استفاده از ماسک از درب منازل مقرر شد که صرفا به افراد بدون ماسک تذکر دهیم، گفت: تمام رده ها و یگان های پلیس برای این موضوعبه خط شده و در عرض ۵ روز ۶۷ هزار تذکر زبانی به مردم داده شده و به استفاده از ماسک دعوت شدند. البته به زودی تذکرهای زبانی تمام خواهد شد و اعمال قانون خواهیم کرد.

وی با اشاره به حضور پلیس در کنار مدافعان سلامت گفت: پلیس از همان روزهای نخست شیوع کرونا اقدامات خود را آغاز کرد و در کمترین زمان توانستیم طومار محتکران لوازم بهداشتی را در هم بپیچیم. ما در ایام نوروز هم در اجرای پروتکل‌ها و مصوبات ستادملی مقابله با کرونا ، عمل کردیم که نتیجه آن را در روز سیزدهم فروردین دیدیم.

وی گفت: در همین مدت پلیس بیش از ۱۰ هزار ماسک را در میان اقشار مختلف توزیع کرده است، همچنین همکاران من از ۷۹۲۹ واحد صنفی بازدید کردند که ۲۷۵ واحد به دلیل عدم رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی با دستور قضائی پلمب شدند. اعمال قانون از امروز جدی‌تر شده و تا این لحظه ۴۲ مورد به علت عدم استفاده از ماسک اعمال قانون شده اند.

وی گفت: با افرادی که با تذکر زبانی متنبه نمی‌شوند، برخورد جدی‌تری خواهیم داشت، در خواست ما از مردم این است که ترددها را به حداقل برسانند. چون امروز در کنار کرونا آلودگی هوا هم تشدید شده است.

سردار رحیمی گفت: به دنبال شناسایی محل‌هایی هستیم که خطر شیوع کرونا در آنها زیاد می‌شود، سخت‌گیری‌ها نیز از آن محل ها آغاز خواهد شد. ما در حال کنترل تردد مسافران مترو هم هستیم و از ورود افراد بدون ماسک به مترو جلوگیری می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا