آیا بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ ژاپن برگزار خواهد شد؟
آیا بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ ژاپن برگزار خواهد شد؟

به گزارش اخبارنو، یوشیهیده سوگا، نخست وزیر جدید ژاپن اعلام کرد که با تمام توان و هر طور شده بازی‌های المپیک را سال آینده در این کشور برگزار خواهد کرد.

به گزارش اخبارنو و به نقل از خبرگزاری کیودو، یوشیهیده سوگا، نخست وزیر جدید ژاپن اعلام کرد که با تمام توان و هر طور شده بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ را سال آینده در این کشور برگزار خواهد کرد.

نخست وزیر جدید ژاپن تعهد قاطع خود را در جهت میزبانی بازی‌های المپیک و پارالمپیک در توکیو در تابستان ۲۰۲۱ اعلام نمود. یوشیهیده سوگا این خبر را روز جمعه طی مصاحبه ای با خبرگزاری کیودو اظهار کرد.

سوگا در رابطه با برگزاری بازی‌های المپیک در سال آینده در کشورش اعلام کرد: من به طور حتم قصد انجام [بازی ها] را دارم.

خبرگزاری کیودو در تاریخ ۲۳ سپتامبر گزارش کرد که نخست وزیر این کشور با توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC)  تماس تلفنی برقرار کرده و در رابزه با مقدمات افتتاحیه و میزبانی موفقیت آمیز بازی های المپیک توکیو گفت‌وگو نموده است.

این در حالی است که مقرر شده بود تا بازی های المپیک توکیو ژاپن از ۲۴ ژوئیه تا ۹ آگوست سال ۲۰۲۰ (مردادماه ۱۳۹۹) برگزار شود. به علت شیوع ویروس کرونا، این مسابقات برای یک سال به تعویق افتاد و از ۲۳ ژوئیه تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰) برگزار می گردد. لازم به ذکر است که نام بازی های توکیو ۲۰۲۰ حفظ خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا