تعداد مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور
تعداد مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور

در شبانه روز گذشته سه هزار و ۵۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۶۹ نفر از آنها بستری شدند.

به گزارش اخبارنو، دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت تعداد مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ را در شبانه روز گذشته در کشور اعلام کرد.

دکتر سیما سادات لاری در خصوص تعداد مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۳ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۵۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۶۹ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۳۶ هزار و ۳۱۹ نفر رسید.

دکتر لاری خاطر نشان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۵ هزار و ۱۵ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد: خوشبختانه تا کنون ۳۶۷ هزار و ۸۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

بنابر گفته وی، ۳۹۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: تا کنون سه میلیون و ۸۵۴ هزار و ۸۲۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

دکتر لاری در رابطه با استان های در وضعیت قرمز اعلام کرد: استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی همچنین در خصوص استان های در شرایط هشدار گفت: استان های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا