شعله‌های جدید کرونا در ایران | وزیر بهداشت: از وقتی موج سوم کرونا شروع شده، ۱۵ دقیقه هم نخوابیدم
شعله‌های جدید کرونا در ایران | وزیر بهداشت: از وقتی موج سوم کرونا شروع شده، ۱۵ دقیقه هم نخوابیدم

به گزارش اخبارنو ،دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت در پنجمین آیین پویش سراسری «ره سلامت» که این بار ۲۳ پروژه بهداشتی ـ درمانی در شهرهای لرستان، کرمانشاه، دزفول و آبادان افتتاح شد، ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و نزدیکی به سالروز شکست حصر آبادان گفت: امروز ۲۳ پروژه بهداشتی درمانی با زیربنای ۲۶ هزار […]

به گزارش اخبارنو ،دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت در پنجمین آیین پویش سراسری «ره سلامت» که این بار ۲۳ پروژه بهداشتی ـ درمانی در شهرهای لرستان، کرمانشاه، دزفول و آبادان افتتاح شد، ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و نزدیکی به سالروز شکست حصر آبادان گفت: امروز ۲۳ پروژه بهداشتی درمانی با زیربنای ۲۶ هزار و ۹۳۵ مترمربع با ظرفیت ۲۰۱ تخت و اعتبار ۲۹۸۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

وی افزود: در شرایط فعلی هم در حال مدیریت بیماری منحوس کرونا هستیم و هم به توسعه زیرساخت‌ها می‌پردازیم و این دو مقوله کنار یکدیگر اثبات حرف شهید سردار قاسم سلیمانی است که ما ملت امام حسین (ع) هستیم، هم شهید می‌دهیم و هم خدمت می‌کنیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه انجام هر کاری برای مردم خوزستان کم است، گفت: ما و تمام نسل‌های آینده مدیون مردم پاک خوزستان و خرمشهر هستیم. آنها حتی زمانی که تجهیزات کافی نداشتند به دفاع از این سرزمین پرداختند.

نمکی توضیح داد: خاطرات زیادی از روزهای پر عزت دفاع مقدس و استان خوزستان دارم، توفیق داشتم در روزهای ابتدایی دفاع مقدس کنار مردم باشم و شاهد بودم آوارگان خرمشهری دچار بیماری تب‌دار تیفوئید شده بودند، براساس مقاله‌ای که آن روزها خوانده بودم دارودرمانی این عزیزان آغاز شد و شاهد بهبود کودکان تا سالمندان بودیم و به زودی اردوگاه‌هایی برای این عزیزان دایر شد.

نمکی در خاتمه سخنان خود تاکید کرد: خرسندم که امروز در پنجمین جلسه پویش (ره سلامت) شاهد افتتاح پروژه‌های بهداشتی ـ درمانی در نقاط کمتر برخوردار هستیم. با درود بر روح بلند شهدای مدافع حریم، حرم و سلامت امیدواریم با غلبه بر بیماری بتوانیم گونه‌ای جدید از عزت مردم این سرزمین را نشان دهیم و بر بیماری فائق آییم.

وی گفت: در روزهای اخیر موج سوم بیماری کرونا در برخی نقاط کشور آغاز شده و در ۴۸ ساعت گذشته حتی ۱۵ دقیقه هم نتوانستم چشم بر هم بگذارم. موج دوم بیماری با حمایت همکارانم مهار و تا حد زیادی کنترل شد، اما متاسفانه به دلیل عدم رعایت‌ها شعله‌های جدیدی از بیماری را شاهدیم. در حالی که ممکن است ۹۰ درصد افراد نکات بهداشتی را رعایت کنند با عدم رعایت همان ۱۰ درصد، حداقل‌ها می‌توانند حداکثرها را زیر سوال ببرند. مردم بدانند که همکاران من بیش از این نیازمند حمایت همگانی هستند و نیک می‌دانیم که این روزهای سخت هم می‌گذرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا