شمار موارد جدید کرونا در جهان از ۴۰۰۰۰۰ مورد در روز گذشت | اروپا دوباره به کانون شیوع بدل شده است
شمار موارد جدید کرونا در جهان از ۴۰۰۰۰۰ مورد در روز گذشت | اروپا دوباره به کانون شیوع بدل شده است

به گزارش اخبارنو ،اروپا که به طور موفقی توانسته بود موج اول شیوع کرونا را مهار کند، دوباره در هفته‌های خیر به کانون شیوع کروناویروس بدل شده و در هفته گذشته به طور میانگین در روز ۱۴۰ هزار مورد جدید عفونت گزارش کرده است. از هر ۱۰۰ مورد جدید عفونت در سراسر جهان ۳۴ مورد […]

به گزارش اخبارنو ،اروپا که به طور موفقی توانسته بود موج اول شیوع کرونا را مهار کند، دوباره در هفته‌های خیر به کانون شیوع کروناویروس بدل شده و در هفته گذشته به طور میانگین در روز ۱۴۰ هزار مورد جدید عفونت گزارش کرده است.

از هر ۱۰۰ مورد جدید عفونت در سراسر جهان ۳۴ مورد آن به کشورهای اروپایی مربوط است.

شمار موارد روزانه در اروپا اکنون بیش از مجموع موارد جدید در هند، برزیل و آمریکا است.

کشورهای اروپایی عمده مانند بریتانیا، فرانسه، روسیه، هلند و اسپانیا در هفته‌ا اخیر تقریبا نیمی از موارد عفونت در اروپا را به خود اختصاص داده بودند.

اروپا اکنون در هر ۹ روز یک میلیون مورد جدید عفونت گزارش می‌کند و میزان موارد گزارش شده در آن به بیش از ۶.۳ میلیون رسیده است.

فرانسه بالاترین میانگین هفتگی موارد روزانه را در اروپا با ۱۹۴۲۵ مورد عفونت دارد و بریتانیا، روسیه، اسپانیا و هلند در ردهای بعدی کشورهای اروپایی از لحاظ شدت شیوع قرار دارند.

هند در ماه اکتبر (مهر) شمار کمتری از موارد کرونا نسبت به ماه پیش اعلام کرد و میزان روزانه عفونت‌ها حدود ۶۹۰۰۰ مورد بود.

در آمریکا که بزرگترین شمار عفونت‌ها و مرگ‌های ناشی از کرونا را دارد، شمار عفونت‌های جدید در حال افزایش است و بیشترین میزان بستری به علت کووید-۱۹ از اوائل ماه سپتامبر (شهریور) را دارد.

آمریکای لاتین در میان قاره‌های جهان با ۲۷ درصد کل موارد کووید-۱۹ در بدترین وضعیت قرار دارد و آسیا، آمریکای شمالی و اروپا در رده‌های بعدی قرا ردارند.

چندین کشور اروپایی در حال بستن مدارس، لغو کردن جراحی‌های غیراورژانس و احضار دانشجویان رشته‌های پزشکی برای کمک به کادر درمانی هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری