نتایج یک بررسی جدید در آمریکا: شیوع بیشتر گونه‌های واگیرتر ویروس کرونا
نتایج یک بررسی جدید در آمریکا: شیوع بیشتر گونه‌های واگیرتر ویروس کرونا

به گزارش اخبارنو ،پژوهشگران بیمارستان متدیست شهر هوستون در ایالت تگزاس آمریکا با بررسی بیش از ۵۰۰۰ ژنوم از کروناویروس‌های به دست آمده از بیماران در ابتدایی مرحله شیوع در این شهر که جمعیتی ۷ میلیون نفری متشکل از اقوام گوناگون دارد، و یک بررسی از یک موج اخیرتر عفونت‌ها که در حال حاضر در […]

به گزارش اخبارنو ،پژوهشگران بیمارستان متدیست شهر هوستون در ایالت تگزاس آمریکا با بررسی بیش از ۵۰۰۰ ژنوم از کروناویروس‌های به دست آمده از بیماران در ابتدایی مرحله شیوع در این شهر که جمعیتی ۷ میلیون نفری متشکل از اقوام گوناگون دارد، و یک بررسی از یک موج اخیرتر عفونت‌ها که در حال حاضر در جریان است به این نتیجه رسیدند.

این بررسی که تا به حال بوسیله کارشناسان مستقل بازبینی نشده است (داوری همتا نشده است)، نشان داد که همه گونه‌های کروناویروس در موج دوم دارای جهشی هستند که D614G نامیده می‌شود و باعث افزایش شمار «گل‌میخ‌ها» روی این ویروس شبیه تاج می‌شود.

پژوهشگران در شهر هوستون دریافتند که بیماران آلوده شده با این گونه ویروس در هنگام تشخیص اولیه مقدارهای بسیار بیشتری از ویروس را در بدنشان دارند.

پروتئین‌های گل‌میخ‌مانند روی سطح ویروس امکان اتصال ویروس را به سلول‌ها و آلوده کردن آنها را فراهم می‌کنند، بنابراین جهشی‌ که باعث افزایش این پروتئین‌ها توانایی ویروس را برای آلوده کردن سلول‌ها افزایش می‌دهد.
اما آنها شواهدی نیافتند که این جهش‌ها باعث مرگبارتر شدن ویروس شده باشد، بلکه شدت بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس، قویا با بیماری‌ها زمینه‌ای پزشکی افراد و ژنتیک‌ها ارتباط داشت.

بررسی‌های پیشین نشان داده‌اند که کروناویروس در حال جهش و تحول است تا با میزبان‌های انسانی تطبیق پیدا کند.

به گفته این پژوهشگران، برخی از نواحی پروتئین‌های گل‌میخی- که هدف اولیه واکسن‌های در دست تولید ضد کروناویروس هستند- چندین جهش پیدا کرده بودند که نشان می‌داد ویروس‌ها احتمالا برای گریز از پاسخ ایمنی بدن در حال تغییر هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری