واکسن رایگان آنفلوآنزا برای مددجویان مستقر در سازمان بهزیستی
واکسن رایگان آنفلوآنزا برای مددجویان مستقر در سازمان بهزیستی

۸۰ هزار نفر از افراد که در مراکز نگهداری شبانه‌روزی سازمان بهزیستی هستند، مشمول دریافت رایگان واکسن آنفلوآنزا هستند.

به گزارش اخبارنو، وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور در رابطه با اختصاص دادن واکسن رایگان آنفلوآنزا به مددجویان مستقر در مراکز سازمان بهزیستی توضیح داد.

وحید قبادی دانا در این رابطه اعلام کرد: با توجه به تصمیمات کمیته علمی کشوری آنفلوآنزا و محدودیت‌هایی که در زمینه تامین واکسن آنفلوآنزا در کشور وجود دارد، طبق تصمیمات انجام شده، توزیع واکسن برعهده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در استان‌های مختلف است.

وی با اشاره به این مورد که براساس در معرض خطر بودن افراد مختلف، اولویت‌هایی برای دریافت کنندگان واکسن آنفلوآنزا در نظر گرفته شده، عنوان کرد: براین اساس افرادی که در اولویت یک قرار دارند در درجه اول اهمیت هستند و می‌توانند واکسن را به طور رایگان دریافت کنند. پرسنل و سالمندان ساکن در مراکز نگهداری شبانه‌روزی سالمندان، معلولان جسمی و حرکتی که در مراکز شبانه‌روزی معلولان در سازمان بهزیستی نگهداری می‌شوند، معلولان ذهنی و بیماران روانی مزمنی که در مراکز شبانه‌روزی نگهداری معلولان و بیماران روانی مزمن نگهداری می‌شوند و همچنین کودکان دارای سرپرست غیر موثر که در مراکز شبانه‌روزی و شبه خانواده بهزیستی و آسیب دیدگان اجتماعی که در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی تحت حمایت قرار دارند به صورت رایگان برای آنها واکسن آنفلوآنزا تزریق خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن بیان این مورد که توزیع واکسن‌ها برعهده معاونت بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی است، خاطر نشان کرد: تا ۸۰ هزار نفر از افراد که در مراکز نگهداری شبانه‌روزی سازمان بهزیستی هستند مشمول دریافت رایگان واکسن‌آنفلوآنزا هستند.

قبادی دانا در انتها گفت: لذا تمام مددجویان سازمان بهزیستی که در مراکز شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند، از جهت ابتلا به آنفلوآنزا یا کرونا پرخطر تلقی می شوند به صورت رایگان واکسن آنفلوآنزا را در سال جاری دریافت خواهند کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا