جزئیات وقوع حادثه در ایستگاه در حال ساخت متروی نواب
جزئیات وقوع حادثه در ایستگاه در حال ساخت متروی نواب

به گزارش اخبارنو، حمید هیدارن، مدیر روابط عمومی شرکت متروی تهران در رابطه با حادثه در ایستگاه در حال ساخت متروی نواب اعلام کرد که متاسفانه ۳ کارگر در این حادثه جان باختند.

به گزارش اخبارنو، حمید هیدارن، مدیر روابط عمومی شرکت متروی تهران در رابطه با حادثه در ایستگاه در حال ساخت متروی نواب اعلام کرد: در کارگاه ایستگاه در حال ساخت مترو (ایستگاه توحید)، ساعت ۱۰ روز دوشنبه پنجم آبان ماه ۱۳۹۹ بر اثر وقوع یک حادثه، ۳ تن از کارگران پیمانکار کارگاه (متاسفانه دو جوشکار نیروی پیمانکار و یک اپراتور دستگاه بالابر پیمانکار) ایستگاه R ۷ (تقاطع خیابان‌های آزادی و شهید نواب صفوی) جان به جان آفرین تسلیم کردند.

حمید هیدارن ضمن اشاره به این مورد که بر اساس اطلاعات اولیه، علت حادثه در ایستگاه در حال ساخت متروی نواب خروج کابین دستگاه بالابر پیمانکار پروژه از روی ریل و سقوط آن بوده است، عنوان کرد: البته اطلاعات تکمیلی پس از انجام تحقیقات تیم کارشناسی حادثه که در محل مستقر هستند، حاصل خواهد شد.

وی افزود: در این حادثه با تلاش وصف ناپذیر نیرو‌های خدوم سازمان آتش نشانی، نفراتی که در کارگاه ایستگاه R ۷ مشغول کار بودند، از محل به سلامت به خارج کارگاه منتقل شدند، اما متاسفانه اپراتور دستگاه بالابر و دو نفر جوشکار بر اثر سقوط آسانسور کارگاهی فوت کردند.

مدیر روابط عمومی شرکت متروی تهران خاطر نشان کرد: تحقیقات اولیه حاکی از آن است که دستگاه بالابر مذکور در تاریخ ۳۱ شهریور ماه امسال، پس از بازرسی ادواری، گواهی تایید سلامت بر اساس استاندارد‌های مرجع ملی و بین المللی از مبادی قانونی ذیربط دریافت داشته است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان