آخرین وضعیت کرونا ویروس در کشور در شبانه روز گذشته
آخرین وضعیت کرونا ویروس در کشور در شبانه روز گذشته

به گزارش اخبارنو، دکتر سیما سادات لاری اعلام کرد: از دیروز تا امروز، ۱۳ هزار و ۸۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۳۷۰ نفر از آن ها بستری شدند.

به گزارش اخبارنو، دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور اعلام کرد: از دیروز تا امروز (چهارشنبه، ۵ آذر) و بر اساس معیار های قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۸۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۳۷۰ نفر از آن ها بستری شدند.

دکتر لاری در رابطه با آخرین وضعیت ویروس کرونا اظهار کرد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۹۴ هزار و ۳۸۵ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۶۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۴۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسید.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون ۶۲۵ هزار و ۶۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. ۵ هزار و ۸۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: تا کنون ۵ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۲۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

دکتر لاری اینگونه ادامه داد: استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در پایان گفت: استان های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان