ابتلای معاون حناچی به کرونا | شوخی محسن هاشمی با شورایی‌ها و صفا صبوری | بررسی نگهداشت مسیل‌های تهران به تعویق افتاد
ابتلای معاون حناچی به کرونا | شوخی محسن هاشمی با شورایی‌ها و صفا صبوری | بررسی نگهداشت مسیل‌های تهران به تعویق افتاد

به گزارش اخبارنو ، بر اساس دستور جلسه امروز یکشنبه شورای شهر تهران قرار بود گزارشی از سوی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد ایجاد رویه در مدیریت آب‌های سطحی و برقراری هزینه‌کرد به صورت جاری در ارتباط به پروژه‌های توسعه نگهداشت مدیریت آب‌های سطحی ارایه شود اما به دلیل ابتلای صفا صبوری […]

به گزارش اخبارنو ، بر اساس دستور جلسه امروز یکشنبه شورای شهر تهران قرار بود گزارشی از سوی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد ایجاد رویه در مدیریت آب‌های سطحی و برقراری هزینه‌کرد به صورت جاری در ارتباط به پروژه‌های توسعه نگهداشت مدیریت آب‌های سطحی ارایه شود اما به دلیل ابتلای صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، این موضوع به تعویق افتاد.

در ابتدا محسن هاشمی با بیان اینکه معاون فنی شهرداری به کرونا مبتلا شده و با توجه به حساسیت موضوع و بارندگی‌های اخیر، وی معاونش را برای قرائت گزارش به شورا فرستاده است گفت: اما اعضای شورا باید تصمیم بگیرند که معاون مربوطه می‌تواند به جای معاون شهردار گزارش را قرائت کند یا نه؟

اما مجید فراهانی در مخالفت با این نظرات گفت: ما در تهران بیش از ۵۰۰ کیلومتر معابر سیلابی و کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی داریم که هیچ مجموعه‌ای در شهرداری متولی آن نیست.

در ادامه، محمد سالاری با تاکید بر اینکه لازم است معاون شهردار گزارش را قرائت کند، گفت: با توجه به موضوع گزارش باید خود معاون مربوطه در صحن حاضر باشد و از این پیشنهادی که دادند، دفاع کند.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه خودمان در برنامه سوم توسعه معاونت عمرانی و شرکت خاکریزآب مدیریت مسیل‌ها را برعهده دارند، گفت: این در حالی است که شرکت خاکریزآب، تنها به حفر و ایجاد کانال‌ها نظارت داشته و برای نگهداشت آن اختیاری ندارد و از آنجایی که بودجه‌هایشان پیمانکاری است در مورد نگهداشت، منابع لازم برای نیروی انسانی می‌خواهند و باید اعتبارات جاری برای آنها در نظر گرفته شود.

در ادامه افشین حبیب‌زاده نیر گفت: معاون مربوطه روزهای آخر کرونا را می‌گذراند و اجازه دهیم که هفته آینده معاون مربوطه بیاید و خیلی هم دیر نمی‌شود.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین مسئله‌شان پرداخت به نیروی انسانی است چراکه اجازه پرداخت جاری ندارند، گفت: بر همین اساس برای حل این مشکل‌شان؛ نامه رسمی نوشتند و اجازه می‌خواهند برای نگهداشت ۵۳۰ کیلومتر به صورت جاری از بودجه استفاده کنند اما حالا معاون مربوطه بیمار شده و نمی‌تواند از این نامه دفاع کند و می‌بینید که الان بارندگی شروع شده و نباید نیروهای شهرداری در تحریم بیش از حد باشند و تنها دغدغه‌شان جور کردن پول برای پرداخت باشد.

محسن هاشمی نیز با پذیرش نظر اعضا در مورد مسکوت ماندن بررسی این نامه تا زمان بهبودی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، گفت: پس مراقب باشید سیل در این هفته نبردتان تا کرونای صفا صبوری تمام شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا