احتمال تولید واکسن روسیِ کرونا در هند از اوایل ۲۰۲۱ | این واکسن در کدام کشورها تولید خواهد شد؟
احتمال تولید واکسن روسیِ کرونا در هند از اوایل ۲۰۲۱ | این واکسن در کدام کشورها تولید خواهد شد؟

به گزارش اخبارنو ، به گفته کریل دمیتریف، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه، این واکسن یکی از واکسن‌های کرونا خواهد بود که در کشورهای دیگر برای حفاظت از شهروندان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هیترو یکی از شرکت‌های برتر داروسازی در هند توافق کرده است که سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن اسپوتنیک […]

به گزارش اخبارنو ، به گفته کریل دمیتریف، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه، این واکسن یکی از واکسن‌های کرونا خواهد بود که در کشورهای دیگر برای حفاظت از شهروندان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هیترو یکی از شرکت‌های برتر داروسازی در هند توافق کرده است که سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن اسپوتنیک V را برای مقابله با کووید ۱۹ بسازد. به احتمال زیاد واکسن اسپوتنیک V در برزیل، چین و کره جنوبی نیز تولید خواهد شد.

در تابستان، این واکسن با موفقیت دو مرحله از تحقیقات روی داوطلبان ۱۸ تا ۶۰ ساله را گذرانده است که در نهایت پاسخ ایمنی و آنتی‌بادی‌های۲ -SARS-CoV را در داوطلبان ایجاد کرده است. مرحله آزمایش‌ها پس از ثبت واکسن از سپتامبر آغاز شد. علاوه بر روسیه، مطالعه این واکسن در امارات، ونزوئلا، هند و بلاروس نیز انجام می‌شود.

در اوایل ماه اوت، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن در جهان موسوم به اسپوتنیک V را برای پیشگیری از کووید ۱۹ ثبت کرد که توسط متخصصان مرکز ملی گامالیا و با کمک صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه ساخته شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا