انتقاد معین: شرایط اسفبار کرونا در ایران قابل پیشگیری بود | با برنامه‌ریزی‌های مقطعی نمی‌توان کرونا را کنترل کرد
انتقاد معین: شرایط اسفبار کرونا در ایران قابل پیشگیری بود | با برنامه‌ریزی‌های مقطعی نمی‌توان کرونا را کنترل کرد

به گزارش اخبارنو ، مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی در جلسه این شورا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن ابراز تأسف از شرایط کرونایی کشور اظهار داشت: در شرایط اسفباری قرار داریم که قابل پیش‌بینی و قابل پیشگیری بود اما متأسفانه هشدارها جدی گرفته نشد. معین گفت: ضرورت دارد که نوع نگاه […]

به گزارش اخبارنو ، مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی در جلسه این شورا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن ابراز تأسف از شرایط کرونایی کشور اظهار داشت: در شرایط اسفباری قرار داریم که قابل پیش‌بینی و قابل پیشگیری بود اما متأسفانه هشدارها جدی گرفته نشد.

معین گفت: ضرورت دارد که نوع نگاه به پاندمی کووید-۱۹ از نظر اولویت داشتن سلامت انسان در هر شرایطی تجدید نظر شود و جای بسی تأسف است که نمایندگانی از سازمان نظام پزشکی و انجمن‌های علمی در ستاد ملی کرونا حضور ندارد و با مسائل، سطحی و شعاری برخورد می‌شود.

وی افزود: نمی‌توان این پاندمی را که ۹ ماه از شیوع آن گذشته و در اوج خود قرار دارد با این نوع برنامه‌ریزهای مقطعی کنترل کرد و نیازمند یک برنامه جامع و تقسیم کار ملی برای مدیریت و کنترل آن هستیم.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی همچنین به دخالت افراد غیر متخصص در امور پزشکی اشاره کرد و گفت: بی‌توجهی به عواقب این دخالت‌های غیر علمی و دادن مجوزهای مربوط توسط وزارت بهداشت عامل دامن زدن به این مسائل است که تحت عناوین طب اسلامی و سنتی و یا ایرانی با سلامت مردم بازی می‌شود که هیچ‌گونه پایه و اساس مبتنی بر شواهد علمی هم ندارد.

وی عادی‌سازی فضای اجتماعی را نادرست و خطرناک دانست و ادامه داد: دود این اتفاق به چشم کادر پزشکی و پرستاری و مردم می‌رود و باید با ارائه شفاف واقعیت‌ها، اعتماد مردم را برای همکاری بیشتر و رعایت توصیه‌های بهداشتی جلب نمود، چرا که همه مسئولیم و باید پاسخگو باشیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر