دوم آذر ۹۹؛ در ۲۶ استان باران می‌بارد
دوم آذر ۹۹؛ در ۲۶ استان باران می‌بارد

به گزارش اخبارنو ، صادق ضیاییان گفت: امروز در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، نیمه شمالی فارس، اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان و طی بعد از ظهر در خراسان جنوبی و کرمان بارش باران خواهیم داشت. وی با بیان اینکه امروز همچنین در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان […]

به گزارش اخبارنو ، صادق ضیاییان گفت: امروز در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، نیمه شمالی فارس، اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان و طی بعد از ظهر در خراسان جنوبی و کرمان بارش باران خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه امروز همچنین در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، قزوین، زنجان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، لرستان، البرز و تهران بارش پراکنده رخ می‌دهد، گفت: به‌تدریج از مقدار بارش در این مناطق کاسته می‌شود. همچنین بارش‌ها در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود و در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: طی روز سه‌شنبه در استان‌های مازندران، گلستان، گیلان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده باران و برف و در بخش‌هایی از کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش باران گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه فردا در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش باران و در مناطق مرتفع و کوهستانی بارش برف پیش‌بینی می‌شود، گفت: در ارتفاعات استان‌های زنجان، اردبیل، قزوین، البرز و تهران نیز بارش برف و باران و در جنوب کرمان، شرق هرمزگان و شرق تنگه هرمز بارش باران گاهی با رعد و برق رخ می‌دهد.

به گفته وی، این سامانه بارشی طی روز چهارشنبه در مناطقی از جنوب شرق فعال خواهد بود و به‌تدریج از کشور خارج می‌شود اما از اواخر وقت این روز سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود که سبب بارش پراکنده باران و برف در برخی مناطق خواهد شد.

ضیاییان با اشاره به اینکه از امروز تا سه‌شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود، گفت: با توجه به وزش باد شدید دریای خزر نیز فردا مواج و طوفانی خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی روز پنجشنبه بر شدت فعالیت این سامانه بارشی افزوده می‌شود و بارش باران و برف در نیمه غربی کشور را به دنبال دارد، تصریح کرد: بیشترین میزان بارش طی روز پنجشنبه در دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمالی و شمال غرب کشور خواهد بود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه نیز نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا