اتحادیه اروپا به اجرا و حفظ برجام ایمان دارد
اتحادیه اروپا به اجرا و حفظ برجام ایمان دارد

به گزارش اخبارنو، نماینده اتحادیه اروپا در عراق ضمن اشاره به این مورد که دولت جدید آمریکا تمایل بیشتری به مذاکره دارد، عنوان کرد که اتحادیه اروپا ایمان قوی به حفظ برجام و اجرای آن دارد.

به گزارش اخبارنو و به نقل از بغداد الیوم، نماینده اتحادیه اروپا در عراق ضمن اشاره به این مورد که دولت جدید آمریکا تمایل بیشتری به مذاکره دارد، عنوان کرد که اتحادیه اروپا ایمان قوی به حفظ برجام و اجرای آن دارد.

مارتین هوت، نماینده اتحادیه اروپا در عراق در سخنانش در خصوص مشکلات ایران و آمریکا و تاثیرات آن بر عراق اظهار کرد: در بسیاری از مواقع برخی نیروهای خارجی عراق را به عنوان میدانی برای درگیری های خود به کار می گیرند تا سیاست های منطقه ای خود را پیاده کنند که این مساله باعث افزایش بی ثباتی در منطقه می شود.

این مقام سیاسی در قسمتی از گفته هایش عنوان کرد که ایجاد دولت عراقی مستقل و قوی یک شرط اساسی برای ایجاد ثبات در منطقه است و ایران و عراق دو کشور همسایه هستند که بدون تردید از روابط تاریخی عمیق در بسیاری از زمینه ها برخوردار می باشند.

نماینده اتحادیه اروپا در عراق اظهار کرد: اتحادیه اروپا به ابقای دیپلماسی و مشخصا محافظت از توافق هسته ای ایران ( برجام) و اجرای آن ایمان قوی دارد.

مارتین هوت اظهار کرد که دولت جدید آمریکا که قرار است روی کار بیاید رغبت بیشتری به مذاکره دارد و می تواند یک فرصت کم نظیر در زمینه حفظ برجام ایجاد کند. به همین علت هرگونه پیشرفت می تواند شرایط جدیدی را ایجاد کند که طرف های برجام از طریق آن می توانند پرونده هسته ای را تثبیت و سایر مسائل و اختلافات با ایران را هم تثبیت نمایند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا