برنده شدن در لاتاری؛ تزریق اورژانسی ۸۵۰ دوز واکسن کرونا که در آستانه فاسد شدن بود
برنده شدن در لاتاری؛ تزریق اورژانسی ۸۵۰ دوز واکسن کرونا که در آستانه فاسد شدن بود

به گزارش اخبارنو ، بیمارستانی در کالیفرنیای آمریکا، پس از شکسته شدن یخچال نگهداری، مجبور به تزریق اورژانسی ۸۵۰ دوز واکسن کووید-۱۹ شد. یک مرکز پزشکی در “اوکیا ولی” در حال ذخیره‌سازی واکسن شرکت مدرنا بود که فریزر مخصوص آن در ساعت ۲ بامداد خراب شد. این شرایط اضطراری زمانی به هرج و مرج تبدیل […]

به گزارش اخبارنو ، بیمارستانی در کالیفرنیای آمریکا، پس از شکسته شدن یخچال نگهداری، مجبور به تزریق اورژانسی ۸۵۰ دوز واکسن کووید-۱۹ شد.

یک مرکز پزشکی در “اوکیا ولی” در حال ذخیره‌سازی واکسن شرکت مدرنا بود که فریزر مخصوص آن در ساعت ۲ بامداد خراب شد.

این شرایط اضطراری زمانی به هرج و مرج تبدیل شد که با سقوط یک دستگاه تریلر بزرگراه شمالی سانفرانسیسکو نیز مسدود شد و نقل و انتقال واکسن ها را مختل کرد.

کارمندان بیمارستان حدود ساعت ۱۱:۳۰ صبح متوجه خرابی فریزر شدند و از آنجا که این واکسن تنها ۱۲ ساعت در دمای اتاق باقی می‌ماند، فقط ۲.۵ ساعت فرصت داشتند تا افراد بیشتری را واکسینه کنند.

مسئولان تصمیم داشتند واکسن‌ها را به دست خانه‌های سالمندان، اداره بهداشت عمومی و زندانیان برسانند.

در این شرایط بود که به فکر استفاده از شبکه‌های اجتماعی افتادند و به مردم اطلاع دادند تا افراد واجد شرایط به بیمارستان مراجعه و خدمات واکسیناسیون را دریافت کنند.

به نظر می‌رسد با ورود گسترده واکسن به سایر کشورها نیز چنین تجربیات اجتناب‌ناپذیری تکرار شود.

در شرایط عادی، واکسن‌هایی که در اختیار مراکز درمانی محلی قرار گرفته است به علت محدودیت، بر اساس اولویت‌بندی گروه‌های پرخطر تزریق می‌شوند.

به این صورت دوزهای باقیمانده طی دو ساعت استفاده شد. برخی افراد این موقعیت را “شبیه به برنده شدن در لاتاری ” توصیف کردند زیرا تا حداقل دوماه دیگر انتظار دریافت واکسن را نداشتند.

باوجود شرایط غیرمنتظره، برای همه افراد واکسینه شده کارت واکسیناسیون و دوز دوم در ۲۸ روز بعد تنظیم شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری