عادی سازی روابط قطر و اسرائیل در چه صورت امکان پذیر است؟
عادی سازی روابط قطر و اسرائیل در چه صورت امکان پذیر است؟

به گزارش اخبارنو، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر عنوان کرد در صورت پایبندی رژیم صهیونیستی به طرح صلح عربی، دوحه در جهت عادی سازی روابطش با سرائیل اقدام خواهد نمود.

به گزارش اخبارنو، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر عنوان کرد در صورت پایبندی رژیم صهیونیستی به طرح صلح عربی، دوحه در جهت عادی سازی روابط خود با اسرائیل اقدام خواهد نمود.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در مصاحبه با الجزیره اعلام کرد: عادی سازی روابط با اسرائیل یک تصمیم حاکمیتی و مختص هر کشوری است و موضع ما در این باره واضح است. اگر اسرائیل به طرح صلح عربی درباره پایان اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی و بازگشت آوارگان پایبند باشد نقش خود را در عادی سازی روابط بررسی می کنیم. در آن صورت قطر این مسئله را بررسی خواهد کرد اما اکنون هیچ دلیلی وجود ندارد.

این در حالی است که در روز چهارشنبه ایلی کوهن، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی اظهار کرد که آشتی قطر و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس می تواند زمینه مهمی در راستای تقویت روابط قطر و این رژیم باشد.

لازم به ذکر است که وزیر خارجه قطر در رابطه با گزارش رسانه های مصری در زمینه شروط توافق آشتی با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس خاطر نشان کرد: با تمام احترامی که برای مصر قائلم اما تصمیمات کشورها و دولت ها مسئله دیگری است. توافقی که در نشست سران شورای همکاری خلیج (فارس) در العلا امضا شد یک سند اولیه است و مسائل روابط به صورت دوجانبه بررسی خواهد شد. مصر یکی از طرف های بحران است. ما مسائل خودمان را داریم و آن ها مسائل خودشان را. نشست هایی وجود دارد که بین طرف ها برای بررسی راهکارهای آتی برگزار خواهد شد.

وی افزود: جزئیات با هر کشوری به صورت جداگانه بررسی خواهد شد چراکه هر کشوری با کشور دیگر متفاوت شد و هر کشوری مذاکرات دوجانبه ای با کشورهای دیگر خواهد داشت.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا