لغو مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا | کدام تیم‌ها به جام جهان صعود می‌کنند؟
لغو مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا | کدام تیم‌ها به جام جهان صعود می‌کنند؟

به گزارش اخبارنو ،بعد از ماه‌ها چالش کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مسابقات قهرمانی این قاره و تعویق چندباره آن، سرانجام این نهاد تصمیم به لغو رسمی این بازی‌ها گرفت. طبق برنامه از پیش تعیین شده قرار بود این بازی‌ها در فروردین ماه ۱۴۰۰ به میزبانی کشور کویت برگزار شود. پیش از این ترکمنستان میزبان این […]

به گزارش اخبارنو ،بعد از ماه‌ها چالش کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مسابقات قهرمانی این قاره و تعویق چندباره آن، سرانجام این نهاد تصمیم به لغو رسمی این بازی‌ها گرفت. طبق برنامه از پیش تعیین شده قرار بود این بازی‌ها در فروردین ماه ۱۴۰۰ به میزبانی کشور کویت برگزار شود. پیش از این ترکمنستان میزبان این رقابت‌ها بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، میزبانی به کشور کویت رسید اما گمانه‌زنی‌ها مبنی بر بالا بودن هزینه‌های میزبانی و انجام پروتکل‌های بهداشتی باعث شد تا مقامات کشور کویت نسبت به میزبانی این مسابقات دچار تردید شوند.

طبق اعلام نشریه «فوتسالا» کویت، اعضای کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا در نهایت رأی به لغو این مسابقات داده و ۵ تیم برتر قاره به شکل دیگری تعیین خواهند شد. مسابقات جام جهانی فوتسال قرار است سال آینده به میزبانی لیتوانی برگزار شود و ۵ تیم برتر قاره آسیا راهی این رقابت‌ها می‌شوند. به نظر می‌رسد AFC از سیستم رنکینگ برای تعیین تیم‌های برتر این قاره استفاده کند که در این صورت حضور تیم‌هایی مثل ایران، ژاپن و تایلند در جام جهانی قطعی خواهد بود. تیم ملی فوتسال ایران از ۱۵ دوره گذشته جام ملت‌های آسیا ۱۲ بار به عنوان قهرمانی رسیده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری