آیا لغو پروازهای ایران به مقصد انگلستان صحت دارد؟
آیا لغو پروازهای ایران به مقصد انگلستان صحت دارد؟

به گزارش اخبارنو، محمد اسلامی، وزیر راه وشهرسازی در رابطه با لغو پروازهای ایران به مقصد انگلستان اعلام کرد: با توجه به توصیه های صورت گرفته همه پروازهای ایران به مقصد انگلستان به مدت دو هفته لغو شده است.

به گزارش اخبارنو، محمد اسلامی، وزیر راه وشهرسازی در رابطه با لغو پروازهای ایران به مقصد انگلستان اعلام کرد: با توجه به توصیه های صورت گرفته همه پروازهای ایران به مقصد انگلستان به مدت دو هفته لغو شده است و هیچ پروازی نباید در این بازه زمانی انجام شود که البته بیشتر پروازهای ورودی از انگلستان مورد توجه بوده است.

محمد اسلامی در حاشیه مراسم بهره برداری از ۸۹ پروژه ریلی، به سوال خبرنگاران در رابطه با اینکه چرا با وجود لغو پروازهای ایران به مقصد انگلستان همچنان این پروازها ادامه داد؟ ایتگونه پاسخ داد: اینگونه نیست و بر اساس توصیه مسئولان و حتی مقام معظم رهبری که باید در این شرایط سخت شیوع بیماری مراقب مسافران ورودی به ویژه از انگلستان که شرایط خاصی دارد باشیم، به توافقاتی با مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیدیم و بر این اساس به مدت دو هفته پروازهای ایران را به مقصد این کشور به مدت دو هفته تعلیق کردیم.

وزیر راه وشهرسازی ضمن تاکید بر این مورد که پروازهای ورودی از انگلستان بیشتر مورد تاکید مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است، خاطر نشان کرد: البته این وزارتخانه نیز در فرودگاه امام خمینی (ره) مستقر است و گواهی تست منفی کرونا جزو مواردی است که برای پرواز به ایران لازم اجرا بوده و مسافران باید آن را در اختیار داشته باشند تا قبل از انجام پرواز به مقصد ایران آن را ارائه دهند.

وی افزود: نظارت و رصد مسافران در مبادی ورودی تشدید پیدا خواهد کرد تا نگرانی نسبت به این مسئله وجود نداشته باشد و از امروز پروازها لغو می شود.

اسلامی در پاسخ به سوالات خبرنگاران مبنی بر اینکه معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده که فردا آخرین پرواز تهران-لندن انجام می شود و پس از آن مسافران از طریق پروازهای کانکشنی می توانند به ایران بیایند، عنوان کرد: چنین چیزی وجود ندارد و همه پروازهای ورودی از مبداء انگلستان لغو شده است و باید دید برخی مسئولان با کدام اجازه این حرف را می زنند.

همچنین این مقام مسئول به این سوال که تا کنون چه مقدار از تسهیلات کرونایی شرکت های حمل و نقل پرداخت شده است و چرا برخی از این شرکت ها موفق به دریافت آن نشده اند، اینطور پاسخ داد: از ابتدای امسال که تسهیلات ویژه ای برای حمایت از حوزه حمل و نقل در نظر گرفتیم، ۷۰ درصد از این شرکت ها در حوزه های مختلف توانستند تسهیلات شان را از بانک ها دریافت کنند اما بقیه آن ها که تعداد محدودی هم هستند باید شرایط و ضوابط بانکی را نیز در نظر گرفته و برای دریافت تسهیلات شان وثایق بانکی مورد نیاز را تامین کنند.

لازم به ذکر است که عصر امروز مراسم بهره برداری از ۸۹ پروژه ریلی به ارزش ۲۷۷ میلیارد تومان به مناسبت هفته حمل ونقل با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن برگزار گردید که این پروژه ها شامل ۱۲ پروژه در حوزه فنی و زیربنایی به ارزش ۲۲۱ میلیارد تومان و ۷۷ پروژه در حوزه خدمات ساختمان و ایستگاهی به ارزش ۵۶/۵ میلیارد تومان در سطح شبکه ریلی می شدند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا