پیگیری حکم بازداشت دونالد ترامپ توسط وزارت امور خارجه ایران
پیگیری حکم بازداشت دونالد ترامپ توسط وزارت امور خارجه ایران

به گزارش اخبارنو، محمد جواد ظریف ضمن یادآوری این مورد که محل پیگیری حقوقی ترور شهید سلیمانی و همراهان ایشان محاکم قضایی ایران و عراق است، اعلام کرد: حکم بازداشت دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا با پیگیری زیادی که توسط وزارت امور خارجه و سایر نهادها صورت گرفت صادر شده است.

به گزارش اخبارنو، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ضمن یادآوری این مورد که محل پیگیری حقوقی ترور شهید سلیمانی و همراهان ایشان محاکم قضایی ایران و عراق است، اعلام کرد: حکم بازداشت دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا با پیگیری زیادی که توسط وزارت امور خارجه و سایر نهادها صورت گرفت صادر شده است.

وزیر امور خارجه طی جلسه شورای سیاست گذاری همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و فرماندهان عالی نیروهای مسلح برگزار شد، ضمن اشاه به اهمیت موضوع همایش و اعلام آمادگی وزارت امور خارجه برای مشارکت در آن، گفت: در روز برگزاری این همایش از همه سفرا و وابستگان نظامی برای حضور و حتی ارائه مقاله دعوت شود.

محمد جواد ظریف ضمن تاکید بر شیوع ویروس کرونا، برگزاری همایش های بین المللی به صورت مجازی را کم هزینه تر و ساده تر دانست، سپس عنوان کرد: با توجه به اینکه این همایش به صورت مجازی نیز برگزار می شود،  می توان به صورت فراگیر از حقوقدانان و افرادی که در همایش های عادی برای حضورشان در کشور محذوراتی وجود دارد، برای ارائه مقاله و سخنرانی دعوت کرد.

وی افزود: طی ماه های گذشته کلیه همایش های بین المللی وزارت امور خارجه به صورت مجازی و با هزینه به مراتب کمتر و مشارکت و استقبال بیشتر برگزار شده است و این یک فرصت به شمار می رود.

ظریف با یادآوری اینکه پیگیری وزارت امور خارجه در گرفتن محکومیت آمریکا از گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد قتل های فراقانونی اظهار کرد: محل پیگیری حقوقی ترور شهید سلیمانی و همراهان ایشان محاکم قضایی ایران و عراق است.

وزیر امور خارجه ضمن تاکید بر بیانیه شورای عالی قضایی عراق مبنی بر صدور حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل جنایت ترور فرماندهان شهید مقاومت خاطر نشان کرد: این حکم با پیگیری زیادی که توسط وزارت امور خارجه و سایر نهادها صورت گرفت صادر شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا