کارشکنی برای بایدن: دولت ترامپ کوبا را به فهرست کشورهای حامی تروریسم بازگرداند
کارشکنی برای بایدن: دولت ترامپ کوبا را به فهرست کشورهای حامی تروریسم بازگرداند

به گزارش اخبارنو ، یواس‌ای‌ تودی مایک پمپئو، وزیر خارجه فعلی آمریکا این اقدام را درست ۹ روز پیش از شروع دولت جو بایدن اعلام کرد. پمپئو گفت: «ما با این اقدام بار دیگر دولت کوبا را را مسئول می‌شماریم و پیامی صریح را می‌فرستیم: رژیم کاسترو باید به حمایت از تروریسم بین‌المللی … پایان […]

به گزارش اخبارنو ، یواس‌ای‌ تودی مایک پمپئو، وزیر خارجه فعلی آمریکا این اقدام را درست ۹ روز پیش از شروع دولت جو بایدن اعلام کرد.

پمپئو گفت: «ما با این اقدام بار دیگر دولت کوبا را را مسئول می‌شماریم و پیامی صریح را می‌فرستیم: رژیم کاسترو باید به حمایت از تروریسم بین‌المللی … پایان دهد.»

این تصمیم برای حامی تروریسم شمردن دولت کوبا به فهرست درازی از چالش‌های سیاست‌های خارجی از جمله ایران و کره شمالی دولت ترامپ افزوده می‌شود.

سفارت آمریکا در کوبا بعد با حضور اوباما در هاوانا گشایش یافت.

اوباما از سال ۲۰۱۴ تغییرات گسترده‌ای را سیاست آمریکا در برابر کوبا آغاز کرد که شامل کاهش محدودیت‌های مسافرتی و ایجاد زمینه برای تبادل سفارت بین هاوانا و واشنگتن بود.

باراک اوباما در سال ۲۰۱۵ به عنوان بخشی از تلاش تاریخی‌اش برای برقراری روابط با کوبا پس از بیش از ۵۰ سال انزوای دیپلماتیک،این کشور را از فهرست دولت‌های حامی تروریسم خارج کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری