شیوه جدید مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان
شیوه جدید مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان

به گزارش اخبارنو ، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اظهار کرد: مجرمان سایبری با تبلیغ جذب همکار در سایت‌های آگهی اینترنتی به صورت دورکاری یا کار در منزل سعی می‌کنند با استفاده از اطلاعات حساب و کارت بانکی، جرایم خود را به قربانی فریب‌خورده منتسب کنند. […]

به گزارش اخبارنو ، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اظهار کرد: مجرمان سایبری با تبلیغ جذب همکار در سایت‌های آگهی اینترنتی به صورت دورکاری یا کار در منزل سعی می‌کنند با استفاده از اطلاعات حساب و کارت بانکی، جرایم خود را به قربانی فریب‌خورده منتسب کنند.

وی افزود: حسابداری، مدیرفروش، بازاریابی اینترنتی مشاغل پیشنهادی مجرمان است. پس قبل از شروع همکاری با افرادی که پیشنهاد کاری به شما می‌دهند، تحقیق کنید.

به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا اگر فردی عنوان کرد که به‌تازگی وارد این کار شده حتما موارد احتیاطی را رعایت کنید و از دادن اطلاعات بانکی به او پرهیز کنید.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: اگر فردی به شما پیشنهاد کار در منزل داد، ابتدا سابقه فرد را بررسی کنید. اینکه آیا او یا شرکتش دارای سابقه کاری مناسب است یا خیر. بهتر است که از افراد درخواست‌کننده کار رزومه کاری بخواهید تا برایتان مشخص شود که در گذشته این افراد در حوزه بازار کار فعالیت داشتند یا صرف کلاهبرداری به عنوان کار در منزل به سراغ شما آمده اند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان