علت افزایش قیمت سبزی و صیفی جات در هفته گذشته چیست ؟
علت افزایش قیمت سبزی و صیفی جات در هفته گذشته چیست ؟

به گزارش اخبارنو، طی دو هفته گذشته سبزی های برگی و برخی از صیفی جات مانند خیار رسمی و لوبیا سبز در بازار با افزایش قیمت رو به رو شدند…

به گزارش اخبارنو، طی دو هفته گذشته سبزی های برگی و برخی از صیفی جات مانند خیار رسمی و لوبیا سبز در بازار با افزایش قیمت رو به رو شدند. در همین زمان، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران علت این افزایش قیمت را سردی هوا و افزایش هزینه های تولید در گلخانه ها اعلام کرده است.

اسدالله  کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران به این پرسش که علت افزایش قیمت سبزی های برگی در دو هفته اخیر چیست، اینگونه پاسخ داد: در فصل زمستان به علت برودت هوا سبزیجات و برخی صیفی جات از مناطق خاصی از کشور تامین می شود.

وی افزود: در تابستان سبزی و صیفی مورد نیاز تهران از شهرهای اطراف تهران یعنی ورامین، کرج و… تامین می شد، ولی در حال حاضر جنوب کشور تامین کننده بخشی از سبزیجات و صیفی جات مورد نیاز کشور است و بخشی دیگر نیز توسط گلخانه ها تامین می شود و طبیعتا هزینه ها بیشتر خواهد شد.

کارگر خاطر نشان کرد: علاوه بر جنوب اصفهان، کاشان و شهرهای شمالی تامین کننده بخشی از سبزیجات از جمله تربچه، ریحان، تره، پیازچه و اسفناج هستند که در برخی از این استان ها در گلخانه و در برخی دیگر کشت در فضای باز است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران در انتها اظهار کرد: در زمستان با افزایش قیمت مقطعی برخی اقلام مواجه هستیم اما قیمت ها به زودی با گرم تر شدن هوا کاهشی می شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا