میزان ابتلا به کرونا در تهران در حال افزایش است | خطر دو ویروس جهش‌یافته برزیلی و آفریقایی
میزان ابتلا به کرونا در تهران در حال افزایش است | خطر دو ویروس جهش‌یافته برزیلی و آفریقایی

به گزارش اخبارنو ، مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه کرونا با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور گفت: به دلیل افزایش ترددهای غیرضروری میزان آمار ابتلا به بیماری کرونا در کشور در حال افزایش است. عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: در حال حاضر گردهمایی‌های مختلف زیاد […]

به گزارش اخبارنو ، مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه کرونا با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور گفت: به دلیل افزایش ترددهای غیرضروری میزان آمار ابتلا به بیماری کرونا در کشور در حال افزایش است.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: در حال حاضر گردهمایی‌های مختلف زیاد شده است و مردم در رستوران‌ها کنار یکدیگر به بهانه استقرار در فضای باز می‌نشینند و فاصله فیزیکی را رعایت نمی‌کنند.

او ادامه داد: با افزایش موارد ابتلا به کرونا در کشور تعداد بیماران بدحال بستری در آی‌سی‌یو هم افزایشی خواهد بود و امکان زیاد شدن مرگ و میرها وجود دارد. مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی مانند زدن ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و شستن دست‌ها را به طور دقیق رعایت کنند، زیرا تنها راه در امان ماندن از کرونا رعایت نکات بهداشتی است.

محرز گفت: دو ویروس جهش‌یافته برزیلی و آفریقای جنوبی کرونا علاوه بر افزایش میزان سرایت، شدت بیماری کرونا نیز بیشتر شده است که این موضوع به معنای افزایش موارد ابتلا و بستری افراد بدحال در آی‌سی‌یو خواهد بود. باید مرزها به طور دقیق کنترل و بسته شوند تا ویروس کرونای جهش‌یافته وارد کشور نشود.

او توضیح داد: هم‌اکنون وضعیت تهران مانند ماه‌های شهریور و مهر نیست، اما میزان موارد ابتلا به دلیل دورهمی‌های خانوادگی در حال افزایش است. توصیه می‌شود مردم از برگزاری مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی خودداری کنند، زیرا ابتلای خانوادگی به کرونا در حال گسترش است.

محرز افزود: معمولا بیماری کوویدـ۱۹ در کودکان بدون علامت است، اما بعضی از کودکان نیز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بدحال شده و گرفتار نوع شدید این بیماری می‌شوند.

او گفت: در حال حاضر تا انجام واکسیناسیون عمومی در برابر کرونا افراد باید نکات بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا