خروج مرغ از تهران ممنوع است
خروج مرغ از تهران ممنوع است

به گزارش اخبارنو ، محمد علی کمالی سروستانی با بیان اینکه این حد از دخالت دولت، بازار مرغ را بهم ریخته است گفت: خروج مرغ از برخی استان‌ و شهرهای ایران از جمله کرمان و تهران ممنوع شد. قیمت مرغ چند؟ سروستانی گفت: مرغ در کشتارگاه‌ها کیلویی ۲۳ هزار تومان است اما برخی واحدهای صنفی […]

به گزارش اخبارنو ، محمد علی کمالی سروستانی با بیان اینکه این حد از دخالت دولت، بازار مرغ را بهم ریخته است گفت: خروج مرغ از برخی استان‌ و شهرهای ایران از جمله کرمان و تهران ممنوع شد.

قیمت مرغ چند؟
سروستانی گفت: مرغ در کشتارگاه‌ها کیلویی ۲۳ هزار تومان است اما برخی واحدهای صنفی مرغ را بین ۲۵ تا بیش از ۳۲ هزار تومان می‌فروشند.

وی افزود: در مناطق شمالی شهر مرغ بیش از کیلویی ۳۲ هزار تومان فروخته می‌شود، برخی هم هستند که مرغ‌ بدون آنتی‌بیوتیک را با قیمت بالاتری می‌فروشند.

سروستانی خاطرنشان کرد: در بحث تامین مرغ، خیلی از استان‌ها نیاز استان دیگر را تامین می‌کردند؛ متاسفانه یک روز نقل و انتقال مرغ را ممنوع می‌کنند و روز بعد دستور می‌دهند که مرغ قطعه‌بندی نشود و این دستورها در بازار آثار وحشتناکی دارد و ثبات قیمت‌ها را بر هم می‌زند.

به گفته مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی، کمبود مرغ در بازار به دو عامل ارتباط دارد، نخست کمبود دانه‌ و خوراک مرغ است که دولت به جای سه ماه فقط به اندازه ۴۰ روز جیره مرغداران را تامین کرده و برنامه تولید را برهم زده است و دومین موضوع این است که با توجه به اینکه در آستانه نوروز ۹۹ قرار داریم مرغداران برای تامین نیاز مردم در حال پرورش مرغ هستند که پایان اسفند ماه این مرغ‌ها از کشتارگاه به بازار عرضه می‌شود و قیمت را متعادل خواهد کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا