استفاده از نرم افزار اینترنتی برای یافتن خلوت ترین شعبه انتخابات ۱۴۰۰
استفاده از نرم افزار اینترنتی برای یافتن خلوت ترین شعبه انتخابات ۱۴۰۰

به گزارش اخبارنو، جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور از تعیین سقف ۱۰۰۰ رای برای هر صندوق خبر داده و اعلام کرد: مردم می توانند با مراجعه با یک نرم افزار اینترنتی، خلوت ترین شعب را انتخاب نمایند.

به گزارش اخبارنو، جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور از تعیین سقف ۱۰۰۰ رای برای هر صندوق خبر داده و اعلام کرد: مردم می توانند با مراجعه با یک نرم افزار اینترنتی، خلوت ترین شعب انتخابات ۱۴۰۰ را انتخاب نمایند.

جمال عرف در ارتباط زنده تلفنی با برنامه “رویداد” در رابطه با اقدامات وزارت کشور برای برپایی انتخابات ۱۴۰۰، اعلام کرد: یکسال اخیر با کرونا درگیر هستیم که قطعا در انتخابات تاثیر دارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: سال گذشته اولین انتخابات کرونایی را داشتیم که البته ابتدای ورود این ویروس بود و پروتکل ها نیز جزو اولین ها بودند.

او ضمن تاکید بر این مورد که مرحله دوم انتخابات در شهریور با پروتکل های بالاتری صورت پذیرفت، عنوان کرد: انتخابات ۱۴۰۰ با پروتکل های دقیق تر برپا می شود.

عرف اینگونه ادامه داد: مسئله اساسی برای ما اینست که بتوانیم میان حضور مردم و سلامت، نقطه ای بهینه پیدا کنیم که ضمن مشارکت مردمی، سلامتی جامعه به خطر نیفتد.

رئیس ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: در کمیته اجتماعی بحث هایی همراه با وزارت بهداشت دنبال شده است که چند مقطع از انتخابات را پوشش می دهد که مرحله نخست آن، ثبت نام است. شوراها جمعیت قابل توجهی را به خود می بیند و سلامتی همه ثبت نام کننده های آن مهم است؛ البته ثبت نام به شکل غیر حضوری خواهد بود.

عرف ثبت نام را از طریق فرایندهای موبایلی دانست و گفت: تطبیق با نام مسئله ای است که با همکاری هیئت نظارت در حال بررسی است.

معاون وزیر کشور عنوان کرد: ما افراد را از طریق کد ملی و کارت بانکی احراز می کنیم؛ افراد بر اساس قانون باید مراجعه نمایند که اگر در نهایت قرار باشد کسی مراجعه کند، باید پرسشنامه ای را پر کند و مراحل ثبت نام از قبل انجام شده است.

وی افزود: مرحله تبلیغات نیز جزو دغدغه های ماست ولی در حوزه ریاست جمهوری که میتینگ ها و ستادها را در بر دارد، تلاش خواهیم کرد با استفاده از رسانه و فضای مجازی، شاهد هیچ حضوری نباشیم مگر با رعایت پروتکل ها که احتمالا در فضای باز خواهد بود.

عرف در ادامه خاطر نشان کرد: طی جلسه ای که با مرکز ملی فضای مجازی، بحث های بسیاری صورت گرفت تا از همه ظرفیت های این فضا بهره ببریم تا فضای حضوری، به سمت اقدامات غیر حضوری پیش رود.

وی اینگونه بیان کرد: ما از ظرفیت ستاد ملی کرونا و موافقت شورای نگهبان تلاش داریم نماینده ها در رسانه های محلی خود اقدام به تشریح برنامه ها کنند و تلاش داریم تبلیغات نیز حتی الامکان غیر حضوری باشد.

معاون وزیر کشور در رابطه با اقدامات روز رای گیری اینطور بیان کرد: تلاش داریم به نحوی مدیریت کنیم که مردم با تراکم روبرو نشوند.

عرف ضمن اعلام تعیین سقف ۱۰۰۰ رای برای هر صندوق، عنوان کرد: صندوق پر تراکم نخواهیم داشت و صداوسیما همچون گذشته از صفوف طویل مردمی گزارشی نخواهد داشت.

این مقام مسئول در انتها در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ گفت: خیال مردم از لحاظ تعدد شعب و صندوق ها باید راحت باشد و مردم می توانند با مراجعه با یک نرم افزار، خلوت ترین شعب را انتخاب نمایند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا