واکنش لژیونر هندبال ایران به گل طارمی به یوونتوس چه بود ؟
واکنش لژیونر هندبال ایران به گل طارمی به یوونتوس چه بود ؟

به گزارش اخبارنو، ایمان جمالی، ملی پوش سابق تیم ملی هندبال در خصوص گل طارمی به یوونتوس اعلام کرد: بعد از سال ها سکوت، این حرف ها را می زنم و…

به گزارش اخبارنو، ایمان جمالی، ملی پوش سابق تیم ملی هندبال در خصوص گل طارمی به یوونتوس اعلام کرد: بعد از سال ها سکوت، این حرف ها را می زنم و تنها دلیلش این است که خیل ها من و امثال من را قضاوت کردند. شاید اکنون بهتر متوجه شوند که چرا یک ورزشکار حاضر می شود برای پرچم کشورش بازی نکند.

ایمان جمالی ملی پوش سابق تیم ملی هندبال ایران، به عنوان اولین لژیونر هندبال ایران به لیگ های اروپایی ملحق شد و پس از آن نیز به تیم ملی مجارستان پیوسته و لباس شماره ۲۲ تیم ملی هندبال مجارستان را پوشید.

این لژیونر هندبال ایرانی مدتی قبل در صفحه مجازی اش ضمن تبریک به مهدی طارمی به علت تک گلش به یوونتوس بعد از مدت ها به سکوت خود پایان داده و به تبعیض میان رشته های ورزشی در ایران واکنش نشان داد.

“درد دل غیر فوتبالی ها!
با عرض سلام!
حقیقت این است امروز برای من خیلی جالب بود. موضوع این است که هر جا که خبری را چک کردم چه در رسانه های ملی، چه در رسانه های فارسی زبان خارج از کشور و حتی در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا فیسبوک و غیره تنها چیزی که دیدم، گل مهدی طارمی به یوونتوس بود!

تبریک اسطوره هایی مثل علی دایی، علی کریمی  و حتی سلبریتی های سینما مثل محمدرضا گلزار و غیره…

خلاصه که کل خبر مملکت شده گل  زدن طارمی به تیم رونالدو، و تبریک و خوش آمد گویی به ایشان به عنوان پنجمین گلزن ایرانی در تاریخ باشگاهای  اروپا.

در کل بنده هیچ مشکلی باگل زنی ایشان ندارم بلکه به عنوان یک ایرانی تبریک میگویم و آرزوی پیشرفت و بهترین شدن برای مهدی طارمی عزیز و همه ورزشکاران ایرانی می کنم! اما این ها را گفتم که بگویم، واقعا چرا اینهمه تبعیض بین ورزشکاران ایرانی در رشته های مختلف ورزشی وجود دارد؟

اینکه  یک ورزشکار ایرانی در مسابقات اروپا بدرخشد برای  ایران و همه ایرانی ها افتخار است اما مگر ما در هندبال و رشته های مختلف ورزشی کم کسانی داریم که در باشگاههای اروپایی بازی کردن  و درخشیدن؟

بنده ایمان جمالی تا امروزبیش از ۲۱۰ گل در لیگ باشگاه های  اروپا زدم و چندین قهرمانی در کشورهای مختلف اروپایی بدست آوردم!

سال ۲۰۱۲ به عنوان یک بازیکن ایرانی در مسابقات باشگاهی اروپا ۴۱ گل زدم و به عنوان اولین بازیکن تاریخ آسیا در فینال چمپیونزلیگ اروپا بازی کردم! و اما دریغ از یک خبر یا تبریک خشک و خالی از مسئولی  یا شبکه ای یا حتی خود فدراسیون هندبال..  چه برسد سلبریتی ها!

خلاصه این تنها مشکل من نیست و ما بازیکن های زیادی مثل طارمی در هندبال و رشته های مختلف ورزشی داریم که در اروپا درخشیدن و در ایران دیده نشدن، در هندبال کسانی مثل محسن باباصفری، علیرضا موسوی، الله کرم استکی، سجاد استکی، شاهو نصرتی، سعید حیدری، سعید برخورداری ، پویا نوروزی ، امین یوسف نژاد و خیلی های دیگر که بهترین نمایش را در لیگ های اروپا داشتند و چنین حمایت هایی نشدند!

و اینکه بعد از سالها سکوت این حرف ها رو میگویم تنها دلیلش این است که خیلی ها که من و امثال من را قضاوت کردن شاید بهتر متوجه شوند که چرا و چطور یک ورزشکار حاضر می شود که دیگر برای پرچم کشورش بازی نکند!

پند:
از ما که  گذشت اما شاید مسئولان فکری کنند به حال کسانی که قرار است آینده شان مثل سرنوشت ما رقم بخورد و قدرشان را بیشتر بدانیم!
به امید روزهای بهتر برای ایران و ایرانی.
یا حق ایمان جمالی”

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا