صادرات مرغ زنجان به تهران و البرز
صادرات مرغ زنجان به تهران و البرز

به گزارش اخبارنو ، در شش ماه ابتدایی سال گذشته تولید گوشت مرغ در استان با شاخص منفی ۶ درصد روبرو بود که در شش ماه دوم سال روند تولید به مثبت ۵۰ درصد رسیده است. معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: پیش از مهر سال گذشته نیز در تهیه و توزیع […]

به گزارش اخبارنو ، در شش ماه ابتدایی سال گذشته تولید گوشت مرغ در استان با شاخص منفی ۶ درصد روبرو بود که در شش ماه دوم سال روند تولید به مثبت ۵۰ درصد رسیده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: پیش از مهر سال گذشته نیز در تهیه و توزیع نهاده‌های دامی مشکلات فراوانی وجود داشت که با واگذاری این مسئولیت به جهاد کشاورزی و ثبت سفارش تولیدکنندگان در سامانه بازارگاه، این معضل تا حد زیادی حل شده است. تنها مساله در توزیع نهاده‌ها تاخیر در ارسال از سوی واردکنندگان است.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی زنجان در طول سال گوشت مرغ را با قیمت مصوب در استان توزیع می‌کند و تا به امروز مشکلی در این زمینه ایجاد نشده است، افزود: با این حال به علت شایعات و بازار کاذب ایجاد شده در روزهای پایانی سال ۹۹ با صف‌های طولانی برای خرید مرغ مواجه شدیم که این مساله کمبود گوشت مرغ در نوروز امسال را رقم زد. اما با تمهیدات اتخاذشده برای توزیع گوشت مرغ، از ۱۴ فروردین بازار به حالت عادی بازگشت.

وی ادامه داد: برای توزیع گوشت مرغ در ماه مبارک رمضان از دو ماه پیش برنامه‌ریزی لازم انجام شده است و قیمت‌ها تغییری نخواهد داشت. در ایام ماه مبارک نیز مرغ با قیمت ۱۷۱۰۰ تومان از مرغداری خریداری و با قیمت ۲۴۹۰۰ در بازار به مصرف‌کننده عرضه خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری