جزئیات تایید صلاحیت ۱۴ کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان در استان تهران
جزئیات تایید صلاحیت ۱۴ کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان در استان تهران

به گزارش اخبارنو ، رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: بر اساس تایید شورای نگهبان ۱۴ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این استان تایید صلاحیت شدند و داوطلبانی که تایید صلاحیت نشده‌اند از امروز تا اول خرداد فرصت دارند که مراتب اعتراض خود را اعلام کنند. شکراله حسن بیگی اظهار کرد: در […]

به گزارش اخبارنو ، رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: بر اساس تایید شورای نگهبان ۱۴ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این استان تایید صلاحیت شدند و داوطلبانی که تایید صلاحیت نشده‌اند از امروز تا اول خرداد فرصت دارند که مراتب اعتراض خود را اعلام کنند.

شکراله حسن بیگی اظهار کرد: در صورتی که نامزدهای رد صلاحیت شده اعتراض کنند شورای نگهبان هم مجدد موضوع را بررسی می کند.

این مقام مسئول با اشاره به شروع زمان تبلیغات گفت: ۱۳ تا ۲۶ خرداد امسال موعد و زمان تبلیغات انتخابات میاندوره ای خبرگان است.

وی افزود: طبق برنامه و جدول زمانبندی انتخابات، شورای نگهبان در موعد مقرر، همان ۲۹ اردیبهشت، اسامی تایید صلاحیت شدگان برای میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را اعلام کرد.

وی ادامه داد: ۲۷ خردادماه امسال نیز تبلیغات ممنوع و ۲۸ خرداد نیز روز رای گیری است.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رئیس جمهوری، دومین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

حسن بیگی خاطر نشان کرد: سه کریسی از ۱۶ کرسی استان تهران در مجلس خبرگان خالی است و نامزدهای نهایی برای سه کرسی رقابت می کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا