شرایط کرونا در هند فوق بحرانی است؛ مرگ ۱۳ بیمار کووید-۱۹ در آتش‌سوزی یک بیمارستان | ویروس به بلندترین قله جهان رسید
شرایط کرونا در هند فوق بحرانی است؛ مرگ ۱۳ بیمار کووید-۱۹ در آتش‌سوزی یک بیمارستان | ویروس به بلندترین قله جهان رسید

به گزارش اخبارنو ، آتش‌سوزی در بیمارستان ویجی والاب در شهر ویرار در غرب هند صبح روز جمعه به وقت محلی رخ داد و جان ۱۳ بیمار مبتلا به کرونا را گرفت. این در حالی است که برخی مبتلایان کرونا بستری در این بیمارستان هم آسیب دیده‌اند و شعله‌های سرکش آتش به باقیمانده ذخیره اکسیژن […]

به گزارش اخبارنو ، آتش‌سوزی در بیمارستان ویجی والاب در شهر ویرار در غرب هند صبح روز جمعه به وقت محلی رخ داد و جان ۱۳ بیمار مبتلا به کرونا را گرفت. این در حالی است که برخی مبتلایان کرونا بستری در این بیمارستان هم آسیب دیده‌اند و شعله‌های سرکش آتش به باقیمانده ذخیره اکسیژن بیمارستان و دیگر ابزارهای پزشکی لازم برای درمان بیماران کرونا زیان اساسی وارد آورده است.

هند در حالی رکوردهای آمار مبتلایان روزانه به کرونا را می‌شکند که مراکز درمانی آن از نظر ذخیره اکسیژن مایع به بحرانی‌ترین شرایط ممکن رسیده‌اند و به نظر می‌رسد در برخی شهرها و ایالت‌ها دولت مرکزی باید حالت اضطراری اعلام کند. مقام‌های دولتی برای مهار شیوع گسترده کرونا یک هفته قرنطینه سراسری اعلام کرده‌اند اما بعید است در این هفته بتوانند برای تامین ذخایر اکسیژن مایع و دیگر نیازهای ضروری مراکز درمان بیماران کرونا چاره‌ای بیندیشند.

بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ناامید از رسیدن کمک‌های دولتی و ایالتی برای تامین نیاز اکسیژن و دیگر ابزارهای پزشکی به شبکه‌های اجتماعی روی آورده و از مردم و کاربران سراسر دنیا درخواست یاری کرده‌اند. در موج دوم کرونا در هند آمر مبتلایان روزانه حدود ۳۰۰ تا ۳۴۰ هزار نفر است و دست‌کم هر روز ۲۰۰۰ نفر هم جان خود را از دست می‌دهند؛ رقمی که می‌تواند به یک بحران دیگر در بخش کفن و دفن کشته‌های کرونا دامن بزند.

هندوستان در حالی گرفتار موج دوم کرونا شده که فقط دو ماه پیش برخی از مردم و مسئولان این کشور یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری در پی برپا کردن جشن برای شکست دادن ویروس بودند اما در دو روز گذشته بیش از ۶۵۰ هزار نفر در چهار گوشه هند گرفتار کووید-۱۹ شده‌اند و انتظار می‌رود این آمار پس از فقط سه روز از مرز یک میلیون نفر بگذرد؛ رقمی که هیچ کشوری آن را در یک سال گذشته در آمار روزانه مبتلایان تجربه نکرده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری